
Власники авто часто стикаються з тим, що скло в машині запотіває. Найчастіше це відбувається, коли погода прохолодна і волога, восени або навесні. Чому ж так відбувається, і як уникнути появи конденсату, що викликає дискомфорт при водінні?
Основні причини запотівання скла в авто
Якщо скло вашої машини постійно потіє, потрібно встановити причину цього. Ми підготували для вас список найпоширеніших, можливих варіантів:
- Герметичність салону порушена. Через якийсь час гумові ущільнювачі втрачають свою еластичність і прилягають гірше. Через це, через просвіти у дверях і багажнику, всередину салону проникає рідина у вигляді пари, який збирається конденсатом на склі. Тому питання з поганою герметизацією краще вирішувати відразу і вчасно міняти гумки-ущільнювачі.
- Неграмотний тюнинг. Буває, що такий бажаний тюнинг перекриває вентиляційні отвори. В такому випадку, пар, який утворюється шляхом видихання пасажирів не виходить з салону, а осідає на склі.
- Вентиляційні клапани несправні. Найчастіше вони розташовані під бампером. Усередині цих клапанів встановлені спеціальні решітки, які, відкриваючись, пропускають повітря. Але вони можуть перестати відкриватися, приходячи в непридатність. У підсумку - вентиляція не відбувається і скло запотіває.
- Забитий салонний фільтр. Особливо влітку, якщо часто їздити по грунтових дорогах, салонний фільтр забивається брудом, пилом і піском. А у вологу погоду фільтр може відволожитися. Природно, що все це призводить до поганої циркуляції повітря і підвищення вологості всередині салону. Тому - потрібно поміняти фільтр.
- Підтікає пічка. Через несправність агрегатів протікає рідина,яка використовується при їх роботі. При підтіканні патрубків рідина, що містить спирт всмоктується в ковролін, а потім випаровується в салон. В цьому випадку потрібно звернутися в сервіс.
- Брудна внутрішня поверхня скла. Утворюється жирний наліт, який сприяє зсіданню водяної пари. Тому частіше потрібно протирати скло зсередини.
- Наслідки неправильного ремонту системи клімат-контролю. Вам можуть неправильно встановити кліматичну систему, пошкодивши її елементи. Тому, якщо після установки ви помічаєте, що скло почало запотівати - зверніться в сервіс.
- Погодні умови. Якщо сісти в машину, під час мокрої погоди, то волога з одягу і взуття осяде на склі. У такому випадку потрібно включити обдування скла або кондиціонер. Ця проблема також вирішується, якщо наклеїти спеціальну захисну плівку на скляну поверхню.
- Вологі килимки. Деякі водії розв'язують проблему підстилаючи під них газети або папір, часто міняючи її.
- Коли, в салоні знаходиться людина, після недавнього алкогольного сп'яніння. В такому випадку, у неї посилюється потовиділення і в повітрі, що видихається більше вологи. Знаючи це та побачивши запітнілі скла, співробітники поліції можуть зупинити вас.
Що робити, якщо потіє скло в машині?
Просушити салон авто.
Щоб уникнути запотівання скла, потрібно добре просушувати салон машини.
Салон автомобіля необхідно час від часу просушувати, особливо після їзди в дощову погоду. Тоді рідина не буде накопичуватися в килимках і сидіннях, а потім осідати у вигляді крапель.
Є невеликий лайфхак - щоб повністю прибрати з салону вологість, можна взяти пару шкарпеток, насипати в них сіль або наповнювач для котячих лотків, і залишити їх в салоні. Вони вбирають вологу і висушують повітря всередині автомобіля.
Використовувати сучасні засоби.
Є більш сучасний спосіб - на внутрішню поверхню скла наносяться антизапотівач «антифог», що випускаються в рідкому вигляді та у вигляді спреїв.
Такі засоби створюють на поверхні скла плівку, яка відштовхує конденсат. До складу входять розчинники, рідкі полімери і вода. Вступаючи в реакцію, це засіб змінює силу тяжіння скла, змушуючи його відштовхувати молекули води. Антизапотівачі нешкідливі, нетоксичні і не викликають алергії.
Перед нанесенням потрібно ретельно вимити скло і добре просушити (можна навіть скористатися побутовим феном). Потім на нього наносять аерозоль або розчин антифог, який рівномірно розподіляють по поверхні м'якою серветкою. Така маніпуляція дозволить зберегти скло прозорим навіть в мокру погоду. Недолік: при витиранні скла змивається і плівка, отже, обробку періодично потрібно буде повторювати.
Існують спеціальні плівки - антифог, не в рідкому вигляді, а ті, які наклеюються безпосередньо на скло. На відміну від рідких складів вони мають відносно довгий термін служби. Це дозволяє надовго забути про проблему запотівання. Наносити плівку повинні співробітники сервісного центру, в іншому випадку, велика ймовірність, що вона ляже нерівно і на склі з'являться бульбашки.
Інші популярні лайфхаки.
- Час від часу протирати скло. Тоді на ньому не буде жирних слідів. Чисте скло запотіває набагато рідше.
- Гель або піна для гоління. Розподілити на поверхні невелику кількість. Цей спосіб більше підходить для заднього та бічних стекол.
- Господарське мило. Такий метод використовують військові, вони протирають милом скло протигазу. Господарське мило не дає розводів, тому можна наносити його на лобове скло. Важливо акуратно нанести, розподілити і при цьому не стерти утворену плівку.
- ВД-40 і склади подібні до нього. Це дуже поширений засіб, боротьби який не дає розводів.
Що робити, якщо запотіло скло в автомобілі під час руху?
У цій ситуації важливо - діяти правильно. Не варто включати пічку, оскільки це тільки посилить появу конденсату, особливо при наявності мокрих килимків і вологого одягу на водії і пасажирах. Включаємо кондиціонер або систему обдуву - це швидко сушить повітря і тимчасово розв'яже проблему.
Не варто намагатися стерти конденсат руками - це тільки погіршить ситуацію і з'являться розводи. В ідеалі потрібно мати серветку з мікрофібри, якою і протирати запітнілу поверхню.
Ці нескладні заходи дозволять уникнути запотівання скла, воно завжди буде чистим і прозорим. Водій чітко зможе бачити дорогу, а у пасажирів буде можливість милуватися видом за вікном.
Нехай скло Вашого автомобіля завжди буде цілим, чистим і прозорим!
- 09.03.2021
- Корисні поради