Що робити, якщо в машині сильно замерзає скло?


Що робити, якщо в машині сильно замерзає скло?

Взимку, скло в машині доволі часто замерзає. Через це, доводиться витрачати багато часу на чистку льоду.  Буває, скляні поверхні можуть покритися кригою, навіть, під час руху автомобіля.  Через це може статися аварія, через відсутність повної видимості. Тому, якщо у вас існує проблема замерзлих стекол, то потрібно вжити всіх заходів, щоб видалити лід зі скла.

Чому замерзає скло?

Замерзання відбувається через здатність скла віддавати тепло (теплопровідність), внаслідок перепаду температур всередині салону і зовні.

Під час їзди в салоні автомобіля тепло, тому скло нагрівається, але після зупинки, коли пічка перестає працювати і двигун вистигає, скло швидко приймає зовнішню температуру і в якийсь момент на поверхні утворюється конденсат, через деякий час він перетворюється в лід.

Як уникнути цього явища?

Швидко зрівняти температуру зовні та всередині машини.

Уповільнити процес охолодження.  В такому випадку скло буде довше вистигати й конденсат не встигне утворитися.

Обробити скло спеціальними хімічними засобами, які перешкоджають утворенню льоду.

Прості заходи, які допоможуть запобігти обмерзанню скла зовні:

 • Охолодити салон відразу після зупинки. Вимкнути пічку і двигун, відкрити двері або вікна, температура всередині стане як температура зовні, в такому випадку обмерзання не відбудеться.
 • Залишаючи автомобіль залишити вікно трохи відкритим. Тоді салон охолоне, і скло не покриється льодом.
 • Так само, перед тим, як покинути автомобіль потрібно протерти скло мікрофіброю та прибрати вологу.
 • Накрити лобове скло тканиною або чохлом. Цей варіант підходить, якщо ви надовго залишаєте машину на стоянці.
 • Приготувати суміш з води оцту в пропорції 3 до 1. І протерти цієї рідини скло. Також допомагає, якщо натерти скло загорнутою в ганчірочку сіллю.
 • Обробляти скло незамерзайкою, з силіконовими добавками. Спочатку протерти та висушити скло та нанести цей склад. Утворюється захисна плівка, яка буде відштовхувати вологу. Подібне покриття захищає поверхню скла тиждень і довше.
 • Ще один варіант - це замінити звичайне скло на атермальне або ж нанести атермальне тонування. Тоді поверхня буде втрачати менше тепла, і відповідно скло буде вистигати повільніше і волога, яка може заледеніти, не буде утворюватися. Для кращого ефекту можна як і замінити скло на атермальне, так і обробити їх поверхню незамерзайкою. В такому випадку вам точно вдасться уникнути утворення льоду на склі.

Деякі несправності через які скло може замерзати?

Причиною може бути підвищена вологість всередині салону. Після повної зупинки, в закритій машині з'являється конденсат, який, внаслідок охолодження, перетворюється в лід.

Щоб перешкодити замерзанню, ви повинні зробити дії, які знизять рівень вологи:

 • До того як сісти в машину водієві та пасажирам потрібно зчистити сніг з взуття і потрусити одяг. Тоді потрапить значно менше вологи в салон.
 • Придбати вологонепроникні килимки з гуми або силікону. Килимки з тканинного матеріалу, які вбирають вологу, на зимовий час краще прибрати. Деякі водії підкладають під килимки газети або папір, який вбирає рідину.
 • Після миття насухо витерти автомобіль, і просушити салон.
 • Ще один лайфхак, яким користуються деякі водії - заповнюють сіллю або наповнювачем для котячих туалетів шкарпетки та залишають їх в салоні Такі саморобні мішечки добре вбирають вологу.
 • Потрібно стежити за справністю грубки та системи вентиляції. Може так статися, що буде втрачена герметичність і станеться протікання рідини. А якщо в складі цієї рідини буде тосол, то ви відчуваєте неприємний хімічний запах і з'являться жирні розводи на склі. В такому випадку, потрібно звернутися в сервісний центр, щоб усунути витік.

Такі заходи допоможуть уникнути замерзання поверхні скла зсередини, зробивши експлуатацію машини в холодну пору року більш комфортною.

Чому замерзає скло при русі автомобіля?

Скло може покритись льодом навіть під час руху автомобіля. Найчастіше таке відбувається на бічному склі, але в деяких випадках авто може замерзнути повністю. Буває, що лід з'являється тільки в нижній частині скла.

Причина цього явища - підвищена вологість всередині машини, вона може виникнути через протікання пічки, поганого просушування салону після автомийки, не використання матеріалів, які всмоктують вологу. Тому потрібно зробити все можливе, щоб прибрати всю можливу вологу з салону.

Ще одна причина, через яку під час руху може замерзати скло - це злам кліматичної системи або вентиляції. Вологе повітря не покидає салон, і вся волога з нього осідає на склі. Звичайно ж, необхідно звернутися до співробітників автосервісу.

Так само проблему може створити невідповідний режим вентиляції. Якщо у вас постійно працює рециркуляція і ви не включаєте зовнішній режим вентиляції, то в салоні, знову ж таки, буде волого. А при зниженні температури, ця волога стане льодом на вашому склі.

Що робити, якщо замерзає скло в машині?

Існує кілька способів усунення льоду та інею:

 • Система автозапуску автомобільної пічки. Варто лише виставити час або включити її перед виходом. Піч почне працювати й тепле повітря буде топити лід. Коли ви сядете в машину, частина льоду вже буде розтоплена. Повністю ліквідувати іній можуть лише найновіші моделі машин.
 • Найчастіше, для чищення льоду, використовують пластмасовий скребок. Так само існують скребки з нагрівальним елементом, це дуже зручно. Таким інструментом очищати скло набагато зручніше і швидше. Застосовувати щось інше, не призначене для м'якого видалення інею зі скляної поверхні, було б неправильно. Є ризик подряпати скло.
 • Використання незамерзаючої рідини з вмістом спирту. Застосування такого розчину полегшить і прискорить танення. Найкращий варіант, це коли до складу входить ізопропіловий спирт (не менш 20%). Купувати незамерзайку на основі води було б непрактично, бо це тільки сприяє появі льоду та інею.

Важливо! Не потрібно поливати замерзле скло гарячою водою, це може призвести до появи тріщин і необхідності заміни скла. Обумовлено це, різким перепадом температур.

Не потрібно відразу включати двірники, тому що вони могли примерзнути. Фахівці радять піднімати склоочисники, коли машина на стоянці, щоб вони не прилипли до скла.

Тому, якщо в машині замерзає скло, краще заздалегідь продумати для себе оптимальний варіант і вжити заходів, як цьому перешкодять. Також потрібно пам'ятати, якщо утворився іній, його необхідно прибирати якомога акуратно та дбайливо, інакше існує ризик пошкодити скло та склоочисники.

 


Записатися на сервіс