Як доглядати за склом автомобіля?


Як доглядати за склом автомобіля?

Правильний догляд за склом автомобіля, дуже важливий у процесі його експлуатації з наступних причин.

Насамперед, він дозволяє досягти чистоти скла та хорошого огляду дорожньої ситуації. Як наслідок, зменшується навантаження на очі водія, збільшується комфорт водіння автомобіля та знижується ймовірність ДТП.

Також, грамотний догляд, дозволяє суттєво продовжити термін його служби та зберегти ідеальний зовнішній вигляд.

Дотримуючись, наступних, простих рекомендацій, Ви можете звести нанівець такі наслідки, неправильного догляду, як потертості, подряпини або забруднення, що не змиваються.

Види забруднень з якими доводиться, часто, стикатися водіям.

Зовнішні – бруд, пил, сліди бітуму, комахи, відходи життєдіяльності птахів, пилок дерев.

Внутрішні – залишки клею від різноманітних наклейок, нікотинового нальоту, сліди рук, їжа та напої.

Видалення нескладних зовнішніх забруднень

Пил та бруд

Зазвичай просто відмивається водою та різними засобами для скла. Необхідно побризкати рідину на поверхню скла. Зачекати, рекомендований виробником час, щоб забруднення розм’якшилися. Протерти спеціальною ганчіркою для скла. Сучасні засоби для автоскла після висихання не залишають розводів, тому при невеликих забрудненнях їх необов'язково змивати водою.

Пам'ятайте, що пил і дрібний пісок має чудові абразивні властивості. Щоб уберегти вітрове скло від подряпин, не слід:

  • Витирати пил зі скла сухою ганчіркою.
  • Двірниками змахувати пил із сухого вітрового скла.
  • Використовувати старі рушники або ганчір'я з одягу замість спеціально розроблених автомобільних ганчірок з мікрофібри.

Комахи, пилок з дерев та послід птахів

Для очищення цього виду забруднення, зазвичай, буває достатньо автомийки та спеціальних засобів для видалення забруднень зі скляних поверхонь.

Не варто затягувати з видаленням, оскільки існує небезпека, що воно в'їсться в мікротріщини на склі. Внаслідок чого можуть знадобитися більш агресивні та дорогі засоби по догляду за склом.

Видалення складних зовнішніх забруднень.

Сліди від скотчу.

Клейкі залишки від скотчу або інших наклейок можуть викликати багато негативних емоцій під час спроб очистити їх. Хоча, існує секрет, про який можуть не знати, навіть досвідчені автолюбителі, це WD-40. Активні компоненти WD-40 швидко та ефективно прибирають липкі залишки клеючої поверхні. Його необхідно нанести, а через кілька хвилин протерти звичайною ганчіркою.

Не намагайтеся видалити залишки наклею гострими предметами або абразивними губками, так Ви лише подряпаєте скло!

Сліди від бітуму.

Для видалення слідів від бітуму або смоли, потрібен спеціальний засіб для цих забруднень, який очистить поверхню скла не пошкодивши її.

Свіжі забруднення можна спробувати очистити будь-яким доступним жиром. Наприклад, використати олію, маргарин або солідол. Потрібно нанести його на забруднення, почекати до розм'якшення та видалити бітумні краплі. Після чого, промити засобом для миття посуду, змити водою та протерти насухо.

Не відкладайте видалення таких складних забруднень, як бітум чи смола!

Видалення внутрішніх забруднень.

Нікотиновий наліт.

Вирішивши палити в салоні автомобіля, водій обов'язково зіштовхнеться з проблемою очищення нікотинового нальоту, який досить складно видалити з поверхонь автомобіля.

На скло необхідно нанести засіб, що містить нашатирний спирт (аміак). Трохи почекати та протерти поверхню.

Дотримуйтесь техніки безпеки під час роботи з аміаком. Для захисту шкіри та очей працюйте у гумових рукавичках та пластикових окулярах. Для захисту дихальної системи використовуйте респіратор. Очищення з використанням нашатирного спирту краще проводити на свіжому повітрі, або подбайте про постійну циркуляцію свіжого повітря. Обов'язково провітріть автомобіль протягом кількох годин!

Їжа та напої.

Сліди від жирної їжі зазвичай добре видаляються неагресивним засобом для миття посуду. Після використання необхідно змити засіб чистою водою і насухо витерти мікрофіброю.

Жирні сліди пальців.

Для видалення відбитків пальців достатньо нанести засіб для скла і насухо витерти його, ганчіркою для автоскла.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, Ви зможете продовжити термін служби автомобільного скла, захистити його від подряпин, а також насолоджуватися чудовою видимістю!

Компанія Bitstop - Ми працюємо для Вашого комфорту!Записатися на сервіс