Як боротися з подряпинами на склі автомобіля?


Як боротися з подряпинами на склі автомобіля?

Рано чи пізно, кожен автовласник стикається з тим, що на склі з'являються подряпини, як дрібні так і великі. Через, що вигляд машини стає не акуратним.
Найчастіше таким пошкодженням піддається саме лобове скло. Це дуже некомфортно для очей, оскільки потрібно постійно дивитися крізь дефекти, через що може статися аварійна ситуація.

 

Як прибрати подряпини зі скла автомобіля.

Незначні подряпини можна усунути й самому, не звертаючись в сервіс. Багато що залежить від глибини самих подряпин, тому розглянемо кілька варіантів.

Як позбутися від поверхневих подряпин?

Дрібні подряпини можна прибрати за допомогою WD-40. Це полірувальний засіб, у вигляді аерозолю, який частіше застосовують для полірування фар. Але його також можна використовувати й для полірування скла. 

У цьому засобі міститься уайт-спірит, він ретельно відмиває забруднення. Так само міститься мінеральна олива, яка має водовідштовхувальну дію. Олія утворює плівку, яка заповнює і перекриває дефекти на склі, роблячи його рівним та гладким.

Робота проводиться в кілька етапів:

 1. Скло миють за допомогою води або спеціального засобу.
 2. WD-40 розпилюють на скляну поверхню і протирають м'якою ганчіркою.
 3. Після висихання можна побачити, що мікроподряпини пропали. Засіб має полірувальну та захисну дію, тому автомобільне скло буде блищати та менше забруднюватися надалі. Аерозолю з одного балончика вистачить на обробку не тільки всього скла автомобіля, але й фар.

Як прибрати зі скла автомобіля подряпини середньої глибини?

У такому випадку потрібно придбати спеціальні набори для полірування, їх можна знайти в будь-якому автомагазині або в інтернеті.

У набір входять:

 • диск, до якого кріпляться коло для полірування.
 • перехідник, який дозволить прикріпити диск до електродриля.
 • круги для полірування.
 • кілька кіл з наждакового паперу (з різною жорсткістю - 150, 1000, 2000, 3000.)

За допомогою цих предметів можна провести як грубе, так і тонке шліфування.

Також потрібна спеціальна полірувальна паста або суха суміш, їх виробляють з різним ступенем зернистості, які відрізняються за кольором.

Фіолетова - сама велика зернистість. Призначення - видалення глибоких подряпин. Використовується в процесі першої, чорнової обробки.

Червона - велика зернистість.

Зелена - середня зернистість.

Блакитна - дрібна зернистість.

Жовта - паста з ще з дрібнішою структурою, для полірування.

Біла - алмазна паста, яка застосовується для фінішної обробки.

Перед покупкою, враховуйте, що чим глибші та більші подряпини, тим грубіша повинна бути паста.

Як позбутися подряпин середньої глибини?

Ніколи не використовуйте для полірування зубний порошок або зубну пасту, хоч деякі й намагаються це робити. Цей лайфхак підійде для натирання фар, але його не можна використовувати для скла.

Алгоритм видалення подряпин середньої глибини:

Ретельно вимити пошкоджене скло, щоб не дряпати його додатково, частинками піску і бруду. Бажано це робити в гаражі або в іншому закритому приміщенні. Тоді скляна поверхня при висиханні не забрудниться вуличним пилом.

На дриль кріпиться насадка (за допомогою перехідника) зі шліфувальним папером. Для початку беремо шкірку з найбільшою зернистістю Р150, і шліфуємо, щоразу змінюючи її на більш м'які - Р1000, Р2000, Р3000. Шліфуємо і поліруємо, поки подряпин не буде видно. Шліфувати потрібно не тільки саму подряпину, але й навколо неї, щоб не утворився ефект лінзи. Інакше просто вийде кругла вм‘ятина на склі, яку буде видно і вона буде заважати огляду не менше ніж подряпина.

 Після цього наносимо шліфувальний склад.

Аерозоль просто розпилюємо, а ось порошок спочатку потрібно розчинити у воді і коли його консистенція стане, як густа сметана, наносимо на подряпини.

Після того, як ви нанесли склад скло його потрібно шліфувати дрилюю з прикріпленими повстистими колами. Потім скло знову миють та добре змивають чистою водою і просушують. Таким способом видаляються практично всі подряпини, крім дуже глибоких.

Як прибрати глибокі подряпини?

Це теж реально, просто трохи в складніший спосіб.

Для цього трудомісткого процесу вам будуть потрібні:

 • електрична орбітальна полірувальна машина;
 • алмазні шліфувальні диски - з різним ступенем абразивності - від Р150 до Р3000;
 • порошок оксиду церію - легко можна знайти та замовити через інтернет;
 • паста ГОІ або засіб для полірування з низьким ступенем зернистості;
 • воскова або парафінова свічка.

Перш за все, зі швидкістю 1400 обертів потрібно зашліфувати подряпину, захоплюючи місце навколо неї. Для цього беремо шліфувальні алмазні диски різної твердості. З самого початку проводиться грубе шліфування, потім дрібніше. Але застосовувати оздоблювальні кола не можна, вони просто подряпають скло і його залишиться тільки поміняти.

Працювати шліфувальною машиною потрібно швидко й моторно, щоб на довго не зупинятися на одній ділянці й не з'явилася виїмка на склі. Через тертя скляна поверхня нагрівається, тому її потрібно змочувати водою. Шліфувати потрібно натискаючи на інструмент, але в міру, розраховуючи зусилля, щоб скло не пошкодилося.

Шліфувати потрібно до тих пір, поки подряпини видимі, а місце полірування не стане матовим. 

Щоб після цього відполірувати поверхню до блиску, оксид церію у вигляді порошку змішують з водою до густої консистенції, як зубна паста. Цей склад наносять на відшліфовану ділянку. Потім полірують повстистими дисками.

Все скло повністю полірується, добре вимивається, щоб не залишилися сліди оксиду церію. Останній етап - полірування пастою ГОІ, яку змішують з воском або парафіном, або полірувальним складом з найменшою абразивністю. Цей процес, також, виконується полірувальною машиною і повстистим колом.

Потім скло знову миють і висушують. Цей спосіб дозволяє прибирати практично всі подряпини і навіть найглибші. Але на відміну від шліфування, полірувальною машиною працюють рухаючи нею повільно і плавно.

При роботі важливо дотримуватися таких рекомендацій:

 • не водити довго по одній ділянці, щоб не утворилася виїмка.
 • рухи повинні бути акуратними і дуже плавними.
 • дивитися, щоб на скло не потрапив пил і бруд, особливо під час полірування.
 • ретельно обробляти всю поверхню.
 • часто промивати шкірку від скляних частинок.
 • важлива правильна послідовність усіх процесів.

За допомогою сучасних інструментів і спеціальних засобів можна прибрати будь-які подряпини зі скла автомобіля.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ! При відсутності навичок і впевненості в своїх силах краще все-таки довірити цю роботу майстрам. Фахівці мережі автостекольних сервісів Bitstop допоможуть Вам позбутися від глибоких подряпин і відколів на лобовому склі або замінити лобове скло Вашого автомобіля.Записатися на сервіс